Anyagválasztások

Úgy tűnhet, előre szaladtunk, de nem. Jó ha tudjuk, mit építünk, hol milyen végfelület adja a látványt és a design-t, mely az épület karakterét nagyban befolyásolja majd.

Fa burkolati minta külső felületre
Színeket, felületeket napfényben értékelünk

Igen, az épület tömege után, ez az, ami a legmarkánsabban meghatározza az épület feeling-jét, presztizsét.

Cserepeslemez modern felülettel
A lényeg a részletekben rejlik

Persze le lehet vakolni egy épületet, valószínűleg ez a legolcsóbb, de fajlagosan nem elviselhetetlen az összeg, amiért cserébe egy jóval magasabb minőségi, esztétikai kategóriájú épületet kapunk.

Az első lépés, hogy tudjuk, mit szeretnénk a végén! Mediterrán? Falusi tornácos? Minimál? Loft? Mézeskalács? Öko? Betonbunker? Kastély?…

Második lépés egy színdinamika kialakítása: tető színe (ha nem megkötött eleve), fal színe (i), nyílászáró színe, lábazat színe, térburkolatok színe…

Ha mindez meg van, jön az, hogy melyik szín, hová kerül, melyik felületet szeretnénk kiemelni, nemesíteni, vagy éppen elrejteni. Sávok, csíkok, egész falfelületek, nyílászárók keretezése, lábazat, szintenkénti szín elválasztás, stb

Ha mindez meg van, érdemes hozzárendelni a színekhez konkrét anyagokat. Vakolat, fa, fém, hideg burkolat, dekor panelek, zöldre futtatott felületek, stb. Ne vigyük túlzásba, három, négy anyagnál ne használjunk többet. Foltos, rendezetlen hatást adhat. A kevesebb néha több!

Mindezt fejben lejátszani, igen nehéz, ezért javasolt 3d terv készítése. 100.000-től már kaphatunk egy modell tervet, amin érzékelhető lesz a külső kinézet, de ennyiért csodát még ne várjunk! Megéri a befektetés. Meghatározó kérdés ez, mely kijelöli ingatlanunk árszínvonalát is.

Ha összeállt a színdinamikai paletta, ha kiválasztottuk az anyagminőségeket, megkerestük a gyártót, forgalmazót, szerezzünk be minta darabokat, minta felületeket, hogy valóban egymás mellé tudjuk tenni a majdani házunk építőelemeit”.

Mi a Homewell háznál nem fukarkodtunk az ötletekkel vagy az anyagminőségekkel.

A tetőről izgalmasan lefordítjuk a függőleges falsíkra a modern, elegáns héllyazatot. A fa függönyfal lekerekíti az érzéseket, finomítja, melegíti a hatást. A szálcement homogén, nemes felületei rendezett díszei az épületnek. E három felület szépen kiegészíti egymást, egyben izgalmassá, mozgalmassá teszi a Homewell házat.

A fa és szálcement burkolat átszellőztetett függönyfalként is működik, mely a hőszigetelés’, hőcsillapítás terén is komoly eredményeket produkál, tehát esztétikai szerepén túl, funkcionális haszna is jelentős.

A redőnyök izgalmas színfoltjai az épületünknek. de erről később… A fotó és videó anyagunk többet mond 1000 szónál…

Fa falburkolat anyag kombinációk. Egy felület a sok között…
Tags: No tags